Starptautiskā lasītprasmes un rakstpratības diena

Starptautiskajā lasītprasmes un rakstpratības dienā Nīgrandes pagasta Kalnu pamatskolas skolēni audzināšanas stundu veltīja daiļliteratūras lasīšanai, aktualizējot lasītprasmes nozīmi gan izglītības iegūšanas procesā, gan visas cilvēka dzīves garumā.

Liela daļa skolēnu atzīst, ka lasīšana nav viņu mīļākā nodarbe, bet, gatavojoties šai stundai, grāmata lasīšanai bija katram. Izvēlēti bija gan latviešu autoru, piemēram, M. Runguļa, gan ārzemju autoru darbi,  pat Dž. Orvela romāns, kas pamatskolas skolēnam ir ļoti nopietna lasāmviela.

Saulainā, siltā atvasaras pēcpusdiena bija piemērota lasīšanai skolas pagalmā, katram atrodot ērtāko – saulaināku vai ēnaināku vietu šai nodarbei. Skolēni kopā ar skolotājiem 40 minūtes pavadīja, iedziļinoties katrs savā unikālā grāmatas uzburtā pasaulē.

Lai lasīšana katram  kļūst par ikdienas neatņemamu sastāvdaļu, kuru jūs gaidāt ar prieku!